DOCENIENI W POZNANIU

DSC06523

2 grudnia w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w konkursie przyrodniczo – artystycznym zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pt. „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznanie – gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych”.

Konkurs polegał na stworzeniu wierszy i rysunków poświęconych wybranym 15 gatunkom gadów i płazów występujących w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV - VI z 145 szkół z terenu województwa wielkopolskiego. Nadesłano 1431 prac, w tym 1067 plastycznych i 364 literackie. Komisja podkreśla, że wybór najlepszych prac nie był prosty, jednak po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców. Dzieci otrzymały nagrody, ale największą jest książeczka z wydrukowanymi dziełami. Miło nam poinformować, że aż siedmioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1  znalazło się wśród laureatów i wzięło udział w uroczystym podsumowaniu konkursu. Oto nagrodzeni:

konkurs na wiersz:

I miejsce: Michalina Rosiak, kl. 4d

II miejsce: Zofia Dobrowolska, kl. 4d

III miejsce: Natalia Kałużna, kl. 4d, Nina Grabara, kl. 4d, Gabriela Włodarczyk, kl. 5d

konkurs na rysunek:

I miejsce: Agata Drabina, kl. 5e

II miejsce: Mateusz Bilkowski, kl. 5c

Uczniów do konkursu przygotowały panie:  Aldona Piwońska, Ewa Laskowska i Ewa Pawlak.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu  i dziękujemy za piękne prace!