BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

Dnia 26 stycznia 2015 roku klasy 6c i 5e odwiedziły siedzibę Komendy Powiatowej
20150126 110732Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Panowie strażacy wraz z przedstawicielami Policji przeprowadzili szkolenie na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Policjanci omówili bezpieczne zachowanie w szkole, w domu oraz na drodze, natomiast strażacy  edukowali nas w zakresie wyposażenia domów w czujniki tlenku węgla. Na koniec spotkania strażacy zaprezentowali nam praktyczne zagrożenia wiążące się z zachowaniem na cienkim lodzie oraz pokazem ratownictwa wodno – lądowego na zbiorniku wodnym na terenie Komendy.

Dzięki szkoleniu nauczyliśmy się unikania zagrożeń, ale również jak zachować się w sytuacjach często nieprzewidywalnych.