LEKCJA JAK NA OLIMPIE DSC09268

W czwartek, 12 marca pracownia polonistyczna zamieniła się w siedzibę bogów greckich – Olimp. Uczniowie klasy 5c i 5e wcielili się w postaci z mitologii. Zadaniem było przygotowanie własnoręcznie wykonanego stroju, atrybutu i tekstu na temat wylosowanego boga, najlepiej wygłoszonego z pamięci. Nasze występy oglądali koledzy i koleżanki z klasy i polonistka - pani Ewa Pawlak.

Do szkoły przybyliśmy weseli i w bardzo dobrych humorach. Mieliśmy ze sobą wielkie reklamówki z materiałami, które zostawiliśmy u pani wychowawczyni. Na lekcjachnie mogliśmy się skupić, wierciliśmy się, a na ostatniej godzinie przed językiem polskim niektórzy nawet zakładali brody czy wyjmowali atrybuty. Wreszcie zadzwonił dzwonek i prędko udaliśmy się do sali z ubraniami.

Przez całą przerwę zakładaliśmy stroje: materiały, koce, prześcieradła, a nawet obrus! Były one barwne i zabawne. Przewiązywaliśmy się wstążkami, pomagaliśmy sobie, ćwiczyliśmy kwestie. Każdy chciał przedstawić swoją postać jak najlepiej i najciekawiej. Zależało nam, aby wszyscy słuchali zdziwieni i zaskoczeni ciekawostkami. Kiedy byliśmy już gotowi, podekscytowani usiedliśmy w ławkach, przyglądając się kreacjom innych. Dziewczyny wyglądały olśniewająco w długich i strojnych sukniach bogiń, a chłopcy prezentowali się w pokaźnych brodach i bujnych włosach. Nagle weszła pani polonistka i uśmiechnięta pozwoliła nam zacząć przemawiać. Wszyscy mówili po kolei, według numeróww dzienniku. Przedstawialiśmy się, pokazywaliśmy atrybuty. Poznaliśmy m.in. Gaję, Uranosa, Afrodytę, Hadesa, Demeter i Korę. Myślałam, że znajduję się na Olimpie. W pewnym momencie nawet schyliłam głowę, ponieważ miałam wrażenie, że leci na mnie trójząb Posejdona. Pani robiła nam osobne zdjęcia, a później wykonaliśmy grupową fotografię. Wspólnie uznaliśmy, że wszyscy zaprezentowaliśmy się bardzo ładnie i pomysłowo. Utrwaliliśmy wiadomości o słynnych bogach znanych z mitologii.

Żałujemy, że lekcja tak szybko minęła. Bardzo podobał nam się ten pomysł. Mieliśmy sporo zabawy i śmiechu, zarówno podczas wymyślania strojów, przebierania się, jak i podczas samych występów. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do grania scenek, wcielania się w postaci itp. Już nie możemy się doczekać takich zabaw!

Zuzanna Szczesiak, kl. 5e