Obraz 423

Debata przedwyborcza

Dnia 24.09.2015 roku w naszej szkole miała miejsce debata pomiędzy uczniami startującymi w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, które odbędą się dnia 30.09.2015 roku.

O godzinie 11:40 kandydaci, uczniowie, z niektórych klas oraz nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej. Na początku spotkania głos zabrali przedstawiciele klasy 6e, którzy w krótkim przemówieniu przedstawili nam zasady i przybliżyli przebieg dzisiejszej debaty. Później osoby ubiegające się o dostanie do Samorządu Uczniowskiego po kolei, według ściśle określonej kolejności przedstawiali swoje pomysły i plany na to, jakie zmiany chcieliby wprowadzić w naszej szkole, aby nauka w niej była dla nas samą przyjemnością, a czas spędzony w jej murach łączył się również z zabawą. Najczęściej podawanymi propozycjami były : więcej dyskotek, przerw muzycznych, lekcji na świeżym powietrzu, wycieczek oraz ponownego otwarcia sklepiku szkolnego. Wszystkie pomysły były bardzo ciekawe i warte naszej uwagi. Następnie kandydaci zapisywali w kalendarzu, pod miesiącem propozycje zmian, które mieli za zadanie wymyśleć podczas debaty, przypisując im w ten sposób datę, z którą chcieliby je zrealizować. Wiele pomysłów było bardzo zaskakujących, a zrazem interesujących. Na koniec uczniowie przysłuchujący się prezentacjom kandydatów mogli osobiście skierować do nich swoje pytania. Najczęściej pytano o to, w jaki sposób zostaną wprowadzone w życie proponowane koncepcje. Po skończonej debacie wróciliśmy do swoich klas na lekcje.

Myślę, że dzięki debacie, w której usłyszeliśmy propozycje kandydatów oraz bliżej ich poznaliśmy, każdy z nas ma już wybranego swojego faworyta, na którego odda głos już w najbliższy wtorek.

Michalina Rosiak kl.5d