Halloween w naszej szkole

W trakcie nauki szkolnej poznajemy różne zwyczaje polskie oraz te, wywodzące się z innych kultur. Jednym z nich jest Halloween. Ponad 2 tys. lat temu wAnglii, Irlandii, Szkocji, Waliii północne jFrancji w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Głównym symbolem tego zwyczaju jest wydrążona i podświetlona od środka dynia. Inne motywy to: duchy, demony, wampiry, nietoperze itp. W naszej szkole Halloween obchodziliśmy równie zabawnie i wesoło. Dzieci mogły przebrać się za straszne postacie. Organizowany był też konkurs na najciekawszy strój halloweenowy. Po szkolnych korytarzach, podczas przerw można było spotkać różne zjawy: czarownice, krzyki, zombie, diabły, szkielety, koty, itp. Na lekcjach języka polskiego i języka angielskiego rozmawialiśmy o zwyczajach, tradycjach i strojach związanych z tym zwyczajem. Nasi młodsi koledzy i koleżanki uczyli się piosenek halloweenowych w języku angielskim. Dzień ten bardzo podobał się wszystkim dzieciom, gdyż był pełen wrażeń, zabawy i śmiechu. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku również będzie organizowany Halloween w naszej szkole. Poprzez zabawę poznajemy inne kraje.

Zuzanna Szczupak, kl.IVb