Zwiastun Święta Niepodległości

W przededniu Święta 11 Listopada uczniowie SP nr 1 w Turku wcielili się w postaci historyczne marszałka Polski Józefa Piłsudskiego i jego rodzinę. Rolę Józefa Piłsudskiego zagrał Tymoteusz Szulc, Aleksandry Piłsudskiej - Zuzanna Szczesiak, córki Wandy – Kinga Fijałkowska, córki Jadwigi – Julia Tomaszak.

Korzystają z uprzejmości p. Marcina Klinkiewicza – właściciela stadniny wybrali się bryczką na przejażdżkę po naszym mieście. Marszałek i jego rodzina pozdrawiali mieszkańców Turku z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozdawali okolicznościowe pocztówki z podobizną Marszałka, życząc radosnego przeżywania święta.

Uczniowie odwiedzili włodarza naszego miasta. Byli też w Muzeum, bibliotekach, wstępowali do sklepów. Przejażdżka odbyła się ulicami: 3 Maja, ul. Kaliską, kolską, a przede wszystkim ul. Piłsudskiego, która swoją nazwę zawdzięcza Marszałkowi.

Tym miłym akcentem pragniemy przypomnieć, że dbanie o niepodległość jest naszym zadaniem ciągłym i zawsze aktualnym.

Opiekę nad dziećmi sprawował Przewodniczący Rady Szkoły p. Tomasz Misiak. Organizatorką tej niecodziennej lekcji była p. Bożena Mielczarek.