WP 20151103 15 31 27 Pro

Sienkiewiczowski wieczór filmowy w SP nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku rozpoczęła już przygotowania uczniów do obchodów 90-lecia placówki.

3 listopada w sali sportowej odbył się wieczór filmowy z Patronem. Uczniowie obejrzeli film „W pustyni i w puszczy” w reżyserii Władysława Ślesickiego.

Podczas przerwy wszyscy uczestnicy z apetytem zajadali jabłka, smaczne orzechy i banany, przygotowane przez rodziców.

Na deser poczęstowali się pysznym „Murzynkiem”, ufundowanym przez firmę Ogrodowczyk.

Z okazji zbliżającego się jubileuszu uczniowie biorą udział w wielu projektach: wykonują prace plastyczne, zapoznają się z biografią patrona szkoły, organizują okolicznościowe wystawy, przebierają się za sienkiewiczowskich bohaterów, uczestniczą w konkursach, pracują nad wydaniem numeru specjalnego gazety „Kleks”, przygotowują zaproszenia, dekoracje i afrykańskie tańce.