Paczka do Kamerunu akcja SU

W ubiegłym roku szkolnym w naszej placówce mieliśmy okazję gościć siostrę misjonarkę – Dariuszę Dąbrowską. Podczas spotkanie zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski z zakonnicą usłyszeliśmy wiele ciekawych, ale czasami również smutnych rzeczy, na temat życia mieszkańców Kamerunu, ich kultury i obyczajów. Dowiedzieliśmy się, że tamtejsza ludność żyje w bardzo trudnych warunkach. Mimo ciężkiej i żmudnej pacy, którą wykonuje, w ich kraju panuje głód i skrajne ubóstwo. Chcąc pomóc naszym rówieśnikom z tego odległego państwa, podjęliśmy decyzję, że w szkole zostanie zorganizowana akcja „Paczka do Kamerunu”. W przeciągu kilku tygodni trwała wśród uczniów zbiórka przyborów szkolnych: zeszytów, długopisów, kredek, ołówków i pisaków. Po zakończeniu przedsięwzięcia nauczyciele wysłali przekazane od nas dary do Kamerunu. Wszyscy bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, z tego, że choć trochę udało nam się pomóc naszym kameruńskim przyjaciołom.

Michalina Rosiak