Zielona szkoła w Polanicy-ZdrójIMG 0319

W dniach 25 – 29 kwietnia klsy: 4a, 4b, część klasy 4c i 6c realizowały program nauczania na zielonej szkole  w Polanicy-Zdrój. Był to czas przeznaczony na ciekawe zajęcia edukacyjne, pasjonujące wycieczki, udział w warsztatach, bezpośredni kontakt z przyrodą, ze zwierzętami, poznawanie historii ciekawych miejsc i ludzi. Bardzo ważnym punktem programu był ruch, gry, zabawy w ośrodku i na boisku, zdrowe i pyszne posiłki oraz dyskoteki. Należy dodać, że na atrakcyjność pobytu miał rownież wpływ doskonale urządzony ośrodek „Green Rest: chodziliśmy w obuwiu zmiennym, była szatnia, miejsce gospodarcze na torby podróżne, pokoje były świetnie wyposażone,  panował regulamin zajęć i zachowania się w tym domu.

Wszystko było tak doskonale zorganizowane, że telefony i tablety z którymi praktycznie się nie rozstajemy, okazały się nam niepotrzebne przez cały dzień. Innym ważnym elementem promowania zdrowego stylu życia to picie wody zamiast słodkich napojów oraz spożywanie posiłków bogatych w owoce i warzywa bez kupowannia kalorycznych przekąsek. Bardzo miło wspominamy wychowawczynie: panią Gosię i Martę, które wraz z naszymi opiekunami organizowały nam ciekawe zajęcia. Wszystkie wrażenia i wydarznia zamieściliśmy w Zielonym pamiętniku. Zielona szkoła zakończyła się podsumowaniem działań, roztrzygnięciem konkursów, za które otrzymaliśmy nagrody, dyplomy a nawet małe  upominki. Jednym słowem było tak wspaniale, że od razu po przyjeździe planujemy następny wyjazd do Polanicy-Zdroju, aby dalej poznawać krajobraz Dolnego Śląska, bawić się i uczyć w tym malowniczym, uzdrowisku. Relacja z wydarzeń i wycieczek ukazana jest na zdjęciach i krótkich filmikach. Opiekunami zielonej szkoły byłi: pani Emilia Kozłowska, pani Irena Dominiak i pan Tomasz Misiak.