SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM P1100970

11maja br. w SP w Golinie odbył się finał jubileuszowego 20. Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Powstanie Wielkopolskie, gwara wielkopolska i chrzest Polski. Konkurs rozgrywany jest na kilku etapach. W tym roku w eliminacjach szkolnych brało udział 18 uczniów z klas IV -VI. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Michalina Rosiak i Nina Grabara z klasy 5d, Tomasz Rajczyk z klasy 5c, Weronika Dziamara i Zuzanna Szczesiak z klasy 6 e .

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Zuzanna Szczesiak i Weronika Dziamara z klasy 6 e. Po zdobyciu wysokiego wyniku na etapie rejonowym Zuzia Szczesiak zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W finale wykazała się wielką znajomością tematu, okazała się mistrzynią wiedzy z zakresu historii, a także kultury, obyczajów, języka   i ludzi związanych z wielkopolską ziemią i w efekcie została laureatką 20. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Wielu uczestników konkursu to prawdziwi pasjonaci tego okresu historycznego. Uczniowie poprzez udział w konkursie mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy. Wykazali się wiadomościami i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej z zakresu historii Polski, szczególnie historii swojego regionu - Wielkopolski. Młodzi historycy posiedli wiedzę dotyczącą początków państwa polskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie Zuzi, która wykazała się imponującą wiedzą.